ورود / ثبت نام
0 تومان 0
نسخه 1.3
  • نماد
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
سید محمد جوادی
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در هفته اول سپتامبر 2020

گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در هفته اول سپتامبر 2020

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
اخبار مهم بازار های جهانی سرمایه توسط روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهــران ترجــــمه و تنظــیم می شود که به آخرین رویداد ها و اخبار بورس ها و نهاد های مالی بین المللی می پردازد.

گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در هفته اول سپتامبر 2020

مرکز مالی بین المللی دبی

مرکز مالی بین المللی دبی مجوز جدیدی را برای شرکت های نوپا، کارآفرینان و موسسات فن آوری صادر کرده است. این مجوز جدید انواع جدیدی از مشاغل را به سمت مرکز جذب می کند که یک ابتکار کلیدی برای محله موسوم به آینده دبی است و از نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در منطقه حمایت خواهد کرد.

روزنامه اکونومیست

گروه تکنولوژی مالی آنت، زیرمجموعه غول مبادلات اینترنتی چین، علی بابا، برای عرضه اولیه سهام خود در بورس های شانگهای و هنگ کنگ پذیره نویسی کرد. این گروه امیدوار است با فروش حدود 15 درصد از سهام خود، 30 میلیارد دلار تأمین مالی کند. چنین عرضه ای ارزش شرکت را به بیش از 200 میلیارد دلار می رساند و بزرگ ترین عرضه اولیه جهان خواهد بود.

بورس اوراق بهادار تداول

بورس اوراق بهادار عربستان سعودی (تداول) اعلام کرد که راه اندازی بازار اوراق مشتقه در 30 آگوست 2020 انجام شده است. اولین محصول مشتقات قرارداد آتی شاخص است که این قرداد براساس شاخص بورس تداول تنظیم شده است.

پایگاه خبری زاویه

بورس نزدک دوبی از امضای توافق نامه همکاری راهبردی با یک موسسه مالی مستقر در هنگ کنگ و یک شرکت حقوقی در پکن خبر داد. این همکاری به منظور حمایت از شرکت های چینی که مایل به پذیرش در مبادلات مالی بین المللی خاورمیانه هستند، صورت می گیرد. بر اساس این توافق نامه، سه طرف قرارداد از تخصص خود برای ارائه پشتیبانی و راهنمایی به شرکت های چینی که مایل به انجام عرضه اولیه و همچنین پذیرش اوراق قرضه، وجوه و سایر اوراق بهادار در بورس نزدک دوبی هستند، استفاده خواهند کرد.

اداره دارایی اوراق بهادار کانادا

اداره دارایی اوراق بهادار کانادا یافته های یک پروژه تحقیقی چهارساله را منتشر کرد که میزان آگاهی سرمایه گذاران در مورد کارمزد و عملکرد سرمایه گذاری های خود و نحوه تعامل آنها با مشاوران را نشان می دهد. این تحقیق بهبودهایی را بین سال های 2016 و 2019 در 40 درصد موارد بررسی شده به ویژه در مورد آگاهی از سطح کارمزد ها به دست آورده است. نسبت به سال 2016، سرمایه گذاران بیشتری در سال 2019 اظهار داشتند که درک بهتری از تاثیر کارمزد بر بازده سرمایه گذاری دارند (51 درصد در سال 2019 در مقابل 41 درصد در سال 2016). همچنین سرمایه گذاران در سراسر کانادا اعلام کردند که در نظارت و ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری های خود اطمینان بیشتری دارند. براساس این گزارشات شاهد افزایش اعتماد به نفس سرمایه گذاران در پایش تغییر ارزش سرمایه گذاری هایشان در طول زمان هستیم (در سال 2019، 86 درصد بسیار مطمئن یا تا حدودی مطمئن بودند، درحالی که در سال 2016، 80 درصد سرمایه گذاران اطمینان داشتند). همچنین اطمینان در ارزیابی اینکه آیا سرمایه گذاری های افراد در مسیر رسیدن به اهداف مالی بوده یا خیر، افزایش چشمگیری داشته است (82 درصد در سال 2019، نسبت به 76 درصد در 2016).