ورود / ثبت نام
0 تومان 0
نسخه 1.3
  • نماد
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
سید محمد جوادی
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در نیمه اول ماه سپتامبر

گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در نیمه اول ماه سپتامبر

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
اخبار مهم بازار های جهانی سرمایه توسط روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهــران ترجــــمه و تنظــیم می شود که به آخرین رویداد ها و اخبار بورس ها و نهاد های مالی بین المللی می پردازد.

گزیده رویدادهای بازارهای جهانی سرمایه در نیمه اول ماه سپتامبر

بورس تداول

هیئت نظارت بر بازار سرمایه عربستان سعودی بیانیه ای صادر کرد که طبق آن به خارجیان مقیم و غیر مقیم اجازه می دهد تا به طور مستقیم در اوراق بدهی درج شده و درج نشده در بازار سرمایه عربستان سرمایه گذاری کنند. این به عنوان بخشی از اهداف راهبردی هیئت نظارت برای توسعه بازار سرمایه و یکی از اصلی ترین برنامه ها برای دستیابی به چشم انداز 2030 عربستان سعودی است.

شبکه خبری بلومبرگ

سهام یک شرکت سازنده بطری آب معدنی پس از عرضه اولیه در هنگ کنگ تا 85 درصد جهش کرد و به سومین عرضه اولیه بزگ در بین شرکتهایی که بیش از 1 میلیارد دلار تأمین مالی کرده بودند تبدیل شد. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، این عرضه ارزش خالص دارایی سهامدار عمده ای که شرکت را در سال 1996 تأسیس کرده است ، تقریباً به 54 میلیارد دلار می رساند. بازار عرضه اولیه در چین و هنگ کنگ امسال علیرغم شیوع ویروس کرونا همچنان پر جنب و جوش بوده است. شرکت ها تا کنون تقریباً 60 میلیارد دلار از طریق فروش سهام جدید در سال 2020 جمع آوری کرده اند که بیش از دو برابر همین مدت زمان در سال 2019 است. در چین ، عرضه های اولیه حداقل 24 میلیاردر جدید در نیمه اول سال پدید آورد.

فدراسیون جهانی بورس ها

قزاقستان به منظور تبدیل شدن به یکی از 30 کشور پیشرفته برتر جهان تا سال 2050، در سال 2016 از برنامه "100 مرحله منسجم برای اجرای اصلاحات نهادی" جهت تقویت رشد و تنوع اقتصادی پایدار رونمایی کرد. برای رسیدن به اهداف قزاقستان ، داشتن انبوهی از بنگاه های کوچک و متوسط ​​ضروری است. این امر مستلزم وجود بازارهای قوی سرمایه، رقابت در بخشهای خصوصی ، متنوع سازی و ایجاد انگیزه در نوآوری و کارآفرینی است. در سالهای اخیر ، قزاقستان چندین برنامه دولتی را برای تقویت بنگاه های کوچک و متوسط آغاز کرده است. با توجه به شیوع ویروس کرونا، این کشور با حمایت همه جانبه و اقدامات امدادی برای حفظ بخش خصوصی و بنگاه های کوچک و متوسط کارایی خود را نشان داده است.  مرکز مالی بین المللی آستانه ضمن ایجاد فضایی مناسب برای بنگاه های کوچک و متوسط در راستای حفظ، رشد و دسترسی به منابع ضروری و راهبردی، بهترین راه کار شناخته شده بین المللی و یک چارچوب جامع را برای ترغیب نوآوری و کارآفرینی فراهم می کند.

بلومبرگ

نهادهای نظارتی چین متعهد شدند که گشودن بازارهای سرمایه خود را تسریع کرده و اصلاحات بهتری را برای جذب سرمایه گذاران خارجی بیشتر اعمال کنند. این اصلاحات دامنه سرمایه گذاری های مجاز در پیوندهای مربوط به برنامه اتصال سهام با هنگ کنگ را گسترش می دهد و به سرمایه گذاران خارجی برای معامله ابزارهای آتی کالایی فرصت می بخشد.در حال حاضر خارجی ها فقط 4.7 درصد  از سهام چینی در گردش را در اختیار دارند که بسیار کمتر از بازارهایی مانند ژاپن و کره جنوبی با 30 درصد مالکیت خارجی سهام است. مشارکت سرمایه گذاران خارجی به عقلانی تر کردن بازار سهام چین و منطقی تر کردن ارزیابی ها کمک کرده است. به نظر می رسد رکود های طولانی مدت و رشد کوتاه مدت قیمت سهام که مدت هاست چین را آزار می دهد در حال از میان رفتن است.

تارنمای خبری موندو ویزیونه

سهم بزرگترین گروه های بورسی جهانی در ماه آگوست 4.5 درصد افزایش یافت. تمام 30 نهاد تشکیل دهنده شاخص بورس های پذیرفته شده فایننشال تایمز - به جز 4 نهاد-  در قلمرو مثبت قرار گرفتند و این شاخص ، که هدف آن منعکس کردن احساسات بازار است و نشانگر اصلی عملکرد مبادلات است، در 31 اوت 2020، رکورد  70،221 واحد را ثبت کرد.

 

1 - پنج بورس برتر با بیشترین ارزش بازار در پایان اوت 2020:

2 - بازارهای اسپکتروم به نقطه عطف یک میلیون معامله می رسند

بازارهای اسپکتروم، محل انجام معاملات مشتقات اوراق بهادار در سراسر اروپا که در اکتبر 2019 راه اندازی شد، به یک میلیون معامله رسید. متوسط ​​نرخ رشد ماهانه 16 درصد بوده و به طور متوسط ​​72 درصد ابزار موجود در بازار خرید و فروش شده که نشان دهنده تمرکز کارآمد نقدینگی است.

از اکتبر 2019، بیش از 240 میلیون مشتقه اوراق بهادار در این بازار معامله شده است. در ماه اوت امسال، 27.3 میلیون مشتقه اوراق بهادار معامله شد. سهام معاملات خارج از ساعت 35.4٪ بوده است.

تجزیه و تحلیل حجم معاملات مشتقات اوراق بهادار در ماه اوت به شرح زیر است:

85٪ مربوط به شاخص ها (ژوئیه: 7/87٪)، 5/4٪ مربوط به ارز (ژوئیه: 7٪) و 6/9٪ کالاها (جولای: 5/3٪).

 

3 - بنیاد فینرا (نهاد ناظر قانونگذاری صنعت مالی) 

طی تحقیقات جدیدی رفتارهای پرخطر سرمایه گذاران قدیمی را بررسی کرده است. مطالعات نشان داده اند که اعتماد به نفس بیش از حد در داتش مالی ممکن است  منجر به ضرر و زیان مالی بیش از حد در میان این سرمایه گذاران شود. بسیاری از سرمایه گذاران قدیمی آمریکا، با دانش مالی کاهش یافته و در عین حال اعتماد به نفس بیش از حد در توانایی خود برای تصمیم گیری صحیح در مورد سرمایه گذاری، همزمان با افزایش سن، ممکن است رفتارهای مالی با ریسک بیشتری داشته باشند.

محققان 1200 بزرگسال بین 58 تا 101 سال را در مورد تصمیم گیری مالی، سواد مالی و امتیازی که به اعتماد به نفس خود در دانش مالی می دهند، بررسی کردند. شرکت کنندگان سطح تحمل ریسک مالی خود را هنگام مدیریت پول و همچنین سایر اقدامات مربوط به تحمل ریسک مالی، مانند احتمال تهدید از سوی کلاهبرداران و شیادان مالی، گزارش کردند. سطح سواد مالی در بین افراد مسن در این مطالعه پایین ترین میزان بود و افرادی که بیش از حد اعتماد به نفس داشتند، بیشتر در معرض خطرهای مالی بودند.