ورود / ثبت نام
0 تومان 0
  • سهام
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
ندا محمدزاده
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟

کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
تداوم ریزش قیمت طلا و دلار در شرایطی رخ می‌دهد که کارشناسان معتقدند جو این بازارها هیجانی است و اتفاق ویژه‌ای در اقتصاد کلان کشور رخ نداده تا بازارها را تحت تاثیر خود قرار دهد با این وجود فعالان بازار می‌گویند که تقاضای عرضه دلارهای خانگی و طلا باعث تداوم کاهش قیمت شده است.

کاهش قیمت طلا ادامه ‌دار است؟

به گزارش تجارت‌نیوز،این روزها قیمت طلا در بازار جهانی نسبت به بازار ایران روند معکوس دارد. با تغییر دولت آمریکا اونس جهانی طلا امروز با چهار دلار افزایش به قیمت یک هزار و ۸۳۸ دلار رسید. طلا در بازارهای بین‌المللی در حالی با افزایش قیمت مواجه شد که بهای طلا در بازار ایران روند نزولی پیدا کرده است. به گفته فروشندگان علت کاهش قیمت طلا در بازارهای داخلی به دو عامل ارتباط دارد که یکی کاهش ۴۵۰ تومان قیمت دلار و رسیدن به کانال ۲۱ هزار تومان بوده است و دیگری مربوط به کاهش شدید تقاضای خرید در بازار می‌شود.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلای تهران درباره آینده این بازار اعتقاد دارد که قیمت طلا با ریزش قیمت دلار ادامه‌دار است و بنابراین مردم منتظر کاهش قیمت طلا باشند. او ادامه می‌دهد: تداوم کاهش قیمت طلا به روند نزولی قیمت دلار ارتباط دارد. چنانچه وعده دلار ۱۵ هزار تومانی محقق شود، قطعا قیمت طلا ارزان‌تر می‌شود.

رئیس اتحادیه طلای تهران همچنین درباره انتظار فروشندگان بازار از آینده طلا به تجارت‌نیوز گفت: انتظار داریم روند بازار طلا هر چه زودتر با ثبات شود.

روز گذشته نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در یک پیش‌بینی گفته بود:« کاهش شدید قیمت طلا و سکه باعث شد تا تعداد فروشندگان در بازار زیاد شود و چنانچه تغییر خاصی در اونس جهانی وجود نداشته باشد، احتمالا قیمت طلا اندکی ارزان‌تر می‌شود.»