ورود / ثبت نام
0 تومان 0
  • سهام
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
ندا محمدزاده
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲ بهمن ۹۹

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲ بهمن ۹۹

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
دیروز حدود ساعت سه بعد از ظهر دلار در محدوده ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان قرار داشت. همچنین در بازار متشکل قیمت دلار ۲۱,۷۰۹ تومان بود. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت دلار امروز ۲ بهمن ۹۹

دیروز مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن در امریکا برگزار شد. در همین روز حدود ساعت سه بعد از ظهر دلار در محدوده ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان قرار داشت. همچنین در بازار متشکل قیمت دلار  ۲۱,۷۰۹ تومان بود. امروز برای قیمت دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

 سه نگاه متفاوت در مورد نوسانات روز اول بهمن در بازار وجود داشت؛ گروهی باور داشتند، سکه و دلار، در واکنش به صحبت‌های رییس کل بانک مرکزی در مسیر صعودی قرار گرفتند؛ به باور آنها، معامله‌گران بازار مشکلاتی را که رییس کل بانک مرکزی از آنها سخن گفت، را جدی گرفت.

همتی در بخشی از صحبت‌های خود به کاهش درآمدهای نفتی اشاره کرده بود و در بخش دیگری عنوان کرده بود که «آدرس دلارهایی که مخالفین از آن سخن می‌گویند را به او بدهند». در روزهای قبل، برخی عنوان کرده بودند که دولت دلارهای احتکارشده ای دارد که در آستانه برخی اتفاقات سیاسی می‌خواهد آن را آزادسازی کند.

عده دیگری معتقد بودند، دلار و سکه در روز دوشنبه کف‌های قیمتی خود را پیدا کردند، در نتیجه خریدها شدت گرفته است و بازار از این پس به دنبال سقف‌های قیمتی جدید خواهد بود. یرخی از معامله‌گران نیز معتقد بودند برخی از معامله‌گران در آستانه ورود بایدن به کاخ سفید سعی داشتند، دلار و سکه‌های خود را در قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند، در نتیجه سعی کردند جو هیجانی را در بازار روز چهارشنبه ایجاد کنند.

 پس از ریزش شدید دلار و سکه، بازار در آخرین روز دی‌ماه و اولین روز بهمن‌ماه، افزایش قیمت را تجربه کرد. این مساله موجب شده است که برخی از تحلیلگران از پایان روند نزولی بازارها خبر دهند.

از نگاه برخی تحلیلگران فنی، چنین ریزشی نیاز به یک برگشت قیمتی دارد. پس از ریزش سنگین آذر ۹۷، بازار تا‌ حدی رشد قیمت را تجربه کرد. از نگاه برخی تحلیلگران دلار در صورتی می‌تواند به حرکت ریزشی دی‌ماه ادامه دهد و سرنوشتی متفاوت از آذر ۹۷ پیدا کند که طی دو ماه آتی، بخشی از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شوند یا بخشی از تحریم‌های بانکی در همین سال ۹۹ برداشته شوند. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، ممکن است بار دیگر افزایشی‌ها به بازار بازگردند.