ورود / ثبت نام
0 تومان 0
نسخه 1.3
  • نماد
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
سید محمد جوادی
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: اثر مصوبات شورای عالی بورس در بازار سهام

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: اثر مصوبات شورای عالی بورس در بازار سهام

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: اثر مصوبات شورای عالی بورس در بازار سهام مدیرعامل بورس تهران با اعلام اثر اولیه مصوبات اخیر شورای عالی بورس، گفت: سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه اثر تورمی ندارد.

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: اثر مصوبات شورای عالی بورس در بازار سهام

به گزارش روابط عمومی و مور بین الملل بورس تهران به نقل از بورس پرس، دکترعلی صحرائی اثر مصوبات شورای عالی بورس ( انتشار اوراق تبعی، اسناد خزانه و بازارگردان‌ها ) در بازار سهام را افزایش اعتماد سهامداران و حجم معاملات ۸ هزار میلیارد تومانی دیروز اعلام کرد و به صدا و سیما گفت : با توجه به اصلاح قیمت‌ها و روند مثبت بازار و ارزنده بودن قیمت سهام، سهم خرید و فروش دیروز حقیقی‌ها ۸۷ و ۷۸ درصد بود.

وی افزود: در اختیار فروش تبعی، سهام بیمه می‌شود و سهامدار می‌تواند تا پایان سال، سودی به میزان سپرده بانکی دریافت کنند. بازارگردانی هم در گذشته وجود داشت اما نسبت به گذشته بیشتر شده و شرکت‌ها ملزم هستند نقد شوندگی سهام را تضمین کنند. سهام خزانه نیز توسط سرمایه گذاران خریداری و متناسب با شرایط بازار به فروش می‌ رسد .

صحرائی درباره ادعای رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر تخلف در مصوبه جدید شورای عالی بورس و اثر سرمایه گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه در تورم هم توضیح داد: طبق مواد ۱۶ و ۱۷ آیین نامه رفع موانع تولید، بانک‌ها مجاز به تامین سرمایه در بازار سرمایه نبودند اما مصوبه جدید می‌توانند بنابر تشخیص در بورس سرمایه گذاری کنند و این موضوع تاثیر تورمی هم ندارد.