ورود / ثبت نام
0 تومان 0
نسخه 1.3
  • نماد
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
اخبار
اطلاعات ناشر خبر
Alternate Text
سید محمد جوادی
امتیاز این خبر : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این خبر امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی اخبار به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این خبر با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
بازارگردانان بزرگ وارد بازار سرمایه می‌شوند

بازارگردانان بزرگ وارد بازار سرمایه می‌شوند

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سعی داریم تا بازارگردانان بزرگ را از این هفته وارد بازار کنیم به علت آنکه بازارگردانی علاوه بر افزایش قیمت سهام می‌تواند بازار را تا حد زیادی به تعادل برساند.

بازارگردانان بزرگ وارد بازار سرمایه می‌شوند

به گزارش تجارت نیوز ، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری در خصوص نقش بازارگردانان در بازار سرمایه اظهار کرد: سعی داریم تا بازارگردانان بزرگ را از این هفته وارد بازار کنیم به علت آنکه بازارگردانی علاوه بر افزایش قیمت سهام می‌تواند بازار را تا حد زیادی به تعادل برساند.

او بیان کرد: بحث دیگری که قرار است از هفته دیگر در بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد اوراق تبعی است که تا حد زیادی به سهام‌داران اطمینان خاطر می‌دهد. این مسئله فردا در جلسه شورای عالی بورس بررسی می‌شود.

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: در حال حاضر بازارگردانان زیادی در بازار سرمایه داریم، اما از آنجایی که عمق بازار به مرور افزایش می‌یابد نیازمند این هستیم که بازگردانان بزرگتری را وارد این بازار کنیم و در ادامه باید به این مسئله توجه کرد که ما تا چند وقت پیش در تمامی نماد‌ها شاهد حضور بازارگردانان نبودیم، اما قرار است از هفته دیگر بازارگردانان در همه نماد‌ها به طور فعال حضور پیدا کنند.

قالیباف بیان کرد: بازار سرمایه مکانی هست که همیشه قیمت‌ها در آن ثابت نیست و همیشه با نوسان مواجه هستند. سرمایه‌داران نباید با نگاه کوتاه‌مدت به این بازار بیایند.

او بیان کرد: افراد کم‌تجربه باید برای کاهش ریسک در سرمایه خود به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مراجعه کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه این نشست در پاسخ به سوالی درباره میزان پذیره‌نویسی پالایش یکم تصریح کرد: رقم نهایی پذیره‌نویسی پالایش یکم در بورس باید با اطلاعات بانک‌ها تجمیع شود چرا که بانک‌ها هم در این روند دخیل هستند.

او ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات بنده، رقم پذیره‌نویسی از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.