ورود / ثبت نام
0 تومان 0
  • سهام
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
تحلیل بنیادی
اطلاعات ناشر تحلیل
Alternate Text
آرین یحیی پور
امتیاز این تحلیل : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این تحلیل امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی تحلیل های بنیادی به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این تحلیل با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
تحلیل تکنیکال پارس

تحلیل تکنیکال پارس

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
در نمودار پارس قیمت از محدوده تراکمی خارج شده و با ریزشی که داشته به این محدوده پولبک کرده است. حفظ محدوده حمایتی برای جلوگیری از ادامه ریزش برای سهم مهم است.شرکت کلر پارس با نماد کلر، فعال در بازار دوم فرابورس، جزو شرکت های فرعی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با نماد تپیکو است.شرکت کلر پارس جزو شرکت های فرعی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با نماد تپیکو است و شرکت نهایی گروه، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) می باشد.

تحلیل نمودار پارس 

در نمودار پارس قیمت از محدوده تراکمی خارج شده و با ریزشی که داشته به این محدوده پولبک کرده است. حفظ محدوده حمایتی برای جلوگیری از ادامه ریزش برای سهم مهم است.

 

درباره شرکت کلر پارس

شرکت کلر پارس جزو شرکت های فرعی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با نماد تپیکو است و شرکت نهایی گروه، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) می باشد.

این شرکت در زمینه تولید کلر آلکالی (کلر، سود، مشتقات کلر و آب اکسیژنه) فعالیت می نماید. رقبای عمده شرکت در داخل کشور شرکت های کیمیا کار کبودان ارومیه، کلران سمنان، نیرو کلر اصفهان و رقیب جدید صدرا الکترو مهبد قم می باشد و در بازار های صادراتی شرکت های نظیر کرومای ترکیه، شرکت های هندی، چینی در زمینه پارافین کلره، پر کلرین و آب اکسیژنه بعنوان رقبای خارجی شرکت مطرح می باشد. همچنین بازار هدف شرکت در سال های اخیر کشورهای عراق، ترکیه، گرجستان، آذربایجان می باشد.

محصولات کلر پارس در صنایعی نظیر آب و فاضلاب، شوینده و بهداشتی، نیروگاه ها، دارویی و غذایی، پتروشیمی، پالایشگاه نفت وگاز ، رنگ سازی، کاغذ سازی و نساجی مصرف می شود.

ترکیب سهامداران شرکت کلر پارس

شرکت کلر پارس در بورس اوراق بهادار تهران

این شرکت در تاریخ 1398/04/18 توسط هیات محترم پذیرش اوراق بهادار در فرابورس مورد پذیرش قرار گرفت. 6.66 درصد شرکت کلر پارس در روز چهارشنبه مورخ 1398/11/16 به روش ثبت سفارش عرضه اولیه می شود. حداکثر سهام  قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 80 سهم می باشد. دامنه قیمت در ثبت سفارش از مبلغ 2800 تومان الی 2950 می باشد و شرکت سرمایه گذاری هامون شمال به میزان 33.3 درصد سهام قابل عرضه و شرکت کارگزاری صبا تامین  16.7 درصد سهام قابل عرضه را متعهد خرید شده است.

مواد اولیه
عمده مواد اولیه مصرفی شرکت نمک، آهک هیدراته، آهن قراضه، اسید سولفرویک، در بخش کلر می باشد که از داخل کشور تامین می گردد و همچنین برخی مواد اولیه مصرفی که شامل کلرید باریم، فلوکولانت، استئانات سدیم، استابلایزر پودری و مایع، کربنات پتاسیم و پودری و تیو سولفات در بخش کلر و اتیل آنتراکینون، آلومینا، تری اکستیل فسفات و آروماتیک در بخش آب اکسیژنه می باشند که مشکلات زیادی را در حوزه تامین بدلیل خارجی بودن آنها به شرکت تحمیل می نماید.