ورود / ثبت نام
0 تومان 0
  • سهام
  • کارگزاری
  • مقاله
  • تحلیل
  • اخبار
  • همه موارد
تحلیل بنیادی
اطلاعات ناشر تحلیل
Alternate Text
آرین یحیی پور
امتیاز این تحلیل : 5/10
سطح امتیاز : عالی
تعداد مشارکت کنندگان: 1000 نفر
به این تحلیل امتیاز دهید:
رای:
رتبه بندی تحلیل های بنیادی به وسیله رای کاربران این سامانه مشخص می شود.شما می توانید میزان رضایت خود را در مورد این تحلیل با مشارکت و ثبت امتیاز ابراز بفرمایید.
تحلیل بنیادی غشهداب (شرکت کشت و صنعت شهداب ناب)

تحلیل بنیادی غشهداب (شرکت کشت و صنعت شهداب ناب)

متن اصلی
نظر کاربران
نظر حقوقی
دسته بندی:
0
چکیده
این در تاریخ ۲۴/۰۵/۱۳۶۹ با موضوع فعالیت فرآورده‌های غذایی به صورت شرکتی سهامی خاص تاسیس شد و با مجوز مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به سهامی عام تبدیل شد. در تاریخ ۲۶/۰۸/۱۳۹۴ نزد سازمان اوراق بورس تهران ثبت گردید و در سال ۱۳۹۵ در بازار پایه فرابورس با نماد غشهداب به عنوان 197 ام شرکت درج نماد شد. سرانجام در تاریخ ۲۳/۰۹/۱۳۹۵ در بازار دوم فرابورس قرار گرفت. در حال حاضر شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان واحد تجاری فرعی است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک است.

معرفی شرکت غشهداب تبرک (شرکت کشت و صنعت شهداب ناب )


در تاریخ ۲۴/۰۵/۱۳۶۹ با موضوع فعالیت فرآورده‌های غذایی به صورت شرکتی سهامی خاص تاسیس شد و با مجوز مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به سهامی عام تبدیل شد. در تاریخ ۲۶/۰۸/۱۳۹۴ نزد سازمان اوراق بورس تهران ثبت گردید و در سال ۱۳۹۵ در بازار پایه فرابورس با نماد غشهداب به عنوان یکصد و نود و هفتمین شرکت درج نماد شد. سرانجام در تاریخ ۲۳/۰۹/۱۳۹۵ در بازار دوم فرابورس قرار گرفت. در حال حاضر شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان واحد تجاری فرعی است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت گروه کارخانجات صنعتی تبرک است.

فعالیت اصلی این شرکت تولید رب گوجه فرنگی در بسته‌بندی‌های مختلف )قوطی واسپتیک)و سس مایونز است .

سرمایه شرکت تبرک در بورس


ترکیب سهامداران شرکت تبرک غشهداب

سهامداران تبرک یا غشهداب

روند افزایش سرمایه شرکت غشهداب

افزایش سرمایه تبرک در بورس

 

محصولات تولیدی شرکت تبرک در بورس

رب گوجه فرنگی و سس مایونز بیشترین سهم را در سبد محصولات شرکت دارند. شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در راستای توسعه فعالیت‌های خود اقدام به خرید واحد صنعتی کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان با ظرفیت ۱۵۰۰ تن مصرف گوجه فرنگی در شبانه روز، نمود. جدول زیر ظرفیت اسمی تولید محصولات شرکت را نشان می‌دهد.

محصولات شرکت تبرک در بورس اوراق بهادار تهران

شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۷ مقدار ۹۰۵۸ تن رب تولید نموده و مقدار ۱۲۹۳۹ تن از محصول فوق را به فروش رسانده است. میزان تولید رب در سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۶ مقدار ۱۸۸۲۰ تن بوده و فروش نیز مقدار ۱۹۸۵۰ تن است.

در گروه سس مایونز تولید سال مالی ۱۳۹۷ مقدار۸۵۶۰ تن بوده که درسال قبل ۹۶۱۵ تن تولید کرده است. اما به لحاظ مقداری در سال ۱۳۹۷ حدود ۸۶۹۱ تن و در سال ۱۳۹۶ نیز مقدار ۹۵۹۶ تن به فروش رسانده است. بنابراین تولید و فروش دو محصول مذکور در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ کاهشی بوده است .

مواد اولیه مصرفی شرکت غشهداب

با توجه به اینکه تمرکز شرکت بر تولید ۲ محصول رب گوجه‌فرنگی و سس مایونز است بنابراین مواد اولیه مورد نیاز این دو محصول مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مواد اولیه رب گوجه فرنگی، گوجه‌فرنگی تازه است که به صورت تقریبی از هر ۴٫۵ کیلوگرم گوجه فرنگی، یک کیلو گرم رب به دست می‌آید که شرکت گوجه مورد نیاز خود را عمدتا از مزارع و باغات استان تامین می‌نماید. در صورت نیاز از استان‌های دیگر هم خریداری می‎‌نماید.

فلوچارت زیر نحوه تولید رب در شرکت شهداب را نشان می‌دهد.

تولید محصولات تبرک در تحلیل بنیادی بورس

اما در تولید سس مایونز از ترکیب چند ماده غذایی به شرح زیر استفاده می‌شود که سهم روغن فله از همه بیشتر است و بنابراین تغییرات قیمت این ماده بر بهای تمام شده محصول نهایی اثر زیادی دارد.

مواد مورد نیاز تبرک در تحلیل بنیادی شرکت غشهداب

 

مفروضات تحلیل بنیادی غشهداب

جدول زیر مفروضات به کار برده شده در تحلیل سوآوری سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ شرکت شهداب را نشان می‌دهد. با فرض افزایش ۵ درصدی نرخ فروش رب و سس و همچنین تورم۳۰ درصدی برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۷۲۷ ریال سود به ازای هر سهم برای شرکت فوق برآورد شده‌است.

تحلیل بنیادی شرکت تبرک غشهداب